Конспект уроку з "Вивчення літери К"

Тема. Звук [к]. Позначення його буквами Кк («ка»)

Мета: ознайомити учнів з буквою к («ка»), її звуковим значенням; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою; розширювати уявлення про слова, що звучать однаково, але мають різне значення; збагачувати словниковий запас дітей; розвивати мовлення, мислення; ви­ховувати бережливе ставлення до братів наших менших.

Обладнання: предметні малюнки, звуко-складові моделі та фішки до них, макет сонечка, малюнок Колобка.

Хід уроку

Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного при­ладдя, готовність учнів до уроку.

Мотивація навчальної діяльності

1 Гра «Впізнай казку»

До нас на урок завітав казковий персонаж. Він дуже полюбляв співати:

Я по засіку метений,

Я на сонці печений,

Я від діда утік, я від баби утік

І від тебе втечу!

Здогадались, хто це?

Назвіть героїв цієї казки.

Як же називається казка?

2 Складання звуко-складової моделі слова колобок

Що ви можете сказати про перший і останній звук у цьому слові?

Назвіть його.

Як ви гадаєте, який звук будемо вивчати на уроці?

Повідомлення теми і завдань уроку

Звук [к] ми будемо вивчати

Його згадаємо не раз.

І букву, що його позначає,

Враз запам’ятає увесь клас.

Також читати будем, друзі,

Склади, слова, цікавий текст.

І скоромовку вивчим дружно,

Й моделі слів складемо теж.

Вивчення нового матеріалу

1 Ознайомлення з новим звуком

Виділення звука [к].

Клює курка крупку.

Крупка дрібненька, курка рябенька.

Вивчення скоромовки (з елементами ейдетики)

Артикуляція звука [к], віднесення його до приголосних

2 Аналітико-синтетичні вправи

Гра «Утвори склад»

Утворіть всі можливі склади зі звуком [к].

Гра «Назви звуки»

Учитель називає склад, учні називають звуки, які його утво­рили.

Гра «Мікрофон по колу»

Учні добирають свої слова з новим звуком.

Фізкультхвилинка

Руки вгору підіймаєм,

А тоді їх опускаєм,

А тоді скоріш, скоріш

Тупай, тупай веселіш.

Ознайомлення з новою буквою

1 Розгляд букви. Аналіз її графічної будови. Добір предметів з навколишнього середовища, схожих на букву к («ка»)

2 Місце букви в касі

3 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати і розміщувати зошит під час письма

4 Друкування літер Кк у зошитах

5 Читання складів з вивченою буквою

На дошці — малюнок сонечка, в середині буква к («ка»), на про­мінцях — а, о, і, и, у. Під керівництвом учителя діти читають пря­мі та обернені склади.

Робота за Букварем (с. 46)

1 Складання звуко-складових моделей слів: капелюшокмишка з указанням місця положення нового звука

2 Робота зі складовою таблицею

Назвіть звуки, які позначають букви у червоних кружечках.

Назвіть звуки, які позначають букви в синіх кружечках.

Прочитайте надруковані склади.

Які склади пропущені?

Читання складів по горизонталі, по вертикалі з нарощуванням темпу.

3 Добір слів зі спільними частинками за звуковим складом

Учні разом з вчителем пояснюють значення утворених слів. Звертається увага на слова: колос — колосок, колосок — колоски.

4 Робота з омонімами (без уживання терміна)

5 Читання слова волошки, складання з ним речення

Фізкультхвилинка (вправа для очей)

А тепер нове завдання —

Оченятам тренування:

Раз — дивлюсь удалечінь.

(30 секунд дивитись на об’єкт удалині.)

Два — в долоньці відпочинь.

(Перевести погляд на долоньку.)

Вправа повторюється 20 разів.

Робота за Букварем (с. 47)

1 Читання слів у стовпчиках

2 Робота над текстом «Миколин сокіл»

Читання тексту вчителем

Як звали сокола?

Хвилинка-цікавинка про сокола

Повторне читання тексту учнями

Аналіз змісту тексту

У кого був сокіл?

На що сів сокіл?

Знайдіть і зачитайте, як Микола кликав сокола.

Продовжіть речення «Миколка і сокіл — ...» (друзі).

Підсумок уроку

З якими новим звуком ви ознайомилися на уроці?

Дайте характеристику цьому звукові.

Назвіть букву, якою він позначається на письмі.

Пригадайте скоромовку, яку вивчили на уроці.

Яке слово має кілька значень?

Що ви запам’ятали про сокола?

 

 

 

Опубліковано 14 Грудня 2016 в Розробки уроків.